Mis künefe logo  
     
Giriş sayfası   Hizmetlerimiz   Ürünlerimiz   İletişim bilgileri
 

Miskünefe Künefeyi yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile enfes tadını sizlerin damak tadına sunuyor. Kendi atölyelerinde imalatını gerçekleştiren ayrıca hijyen ve kaliteli malzemeleri kullanarak markalaşma üzerine büyük yol kat etmiştir.

Mis Künefe siz değerli müşterilerimize toptan ve perakende olarak; Antep Fıstığı, Ceviz, Fındık ve künefe peyniri çeşitleriyle hizmet vermektedir.KÜNEFE


Kökeninin Suriye ve Lübnan'a dayandığı söylenen künefenin Türkiye'de ki ana vatanı Güneydoğu yöresi özellikle de Hatay'dır.

Künefe kadayıf ve peynirden yapılan, sıcak olarak servis edilen bir tatlı çeşididir.

Farklı şekillerde Şanlıurfa, Hatay ve Mersin de yapılır.


MİS KÜNEFE NASIL HAZIRLANIR

Poşetten çıkartmış olduğunuz künefeyi çözünmesini beklemeden uygun bir tepsiye koyarak, ön ısıtma yaptığınız fırında (250 derece)'de kızarıncaya kadar pişiriniz (5-10 dk.)

Daha önceden hazırlanmış olan ılık şerbeti dökerek, arzuya göre üzerine dondurma, kaymak, ceviz veya antep fıstığı koyarak sıcak servis yapınız.

İstenildiği takdirde künefe; ocak üzerinde tepsisinde veya teflon tavada (isteğe bağlı olarak hafif katı yağ koyulabilir) her iki tarafı kızartılarak pişirilebilir.


ŞERBETİN HAZIRLANMASI

1. kg. toz şeker, 750 ml. su oranıyla ihtiyacınız olan miktarı tencereye koyup kaynatınız. 2-3 dakika kaynaması yeterlidir. Şerbeti kaynar halde künefeye dökmeyiniz. Oda sıcaklığında ılıtılmış olmalıdır. Bunun için önceden şerbeti hazırlamanız pratik olacaktır.

Önemli Not: Şerbet yaparken limon yada limon tuzu kullanmayınız.

MİS KÜNEFENİN İÇİNDE NELER VAR

Tel Kadayıf (buğday unu, su, tuz) tuzsuz peynir, üzüm pekmezi, pastörize tereyağı, hidrojenize bitkisel yağ. Mamüllerimizin hiçbir çeşidinde domuz yağı ve katkıları yoktur.

EN:kadayıf (a king of sweet pastry), salt free cheese, boiled grape juice, pausterized butter, hydrogenated vegetable fat.

Do not contain any land.


MİS KÜNEFE BİLİNMESİ GEREKENLER

Donuk ürün -18 C de derin dordurucuda muhafaza ediniz.

Çözündükten sonra tekrar dondurmayınız.

Yarı mamül gıdadır.

Pişirilerek şeker şerbeti ilave edilmek sureti ile tüketilir.

Önemli not: Gluten ve laktoz içerir.

MİS KÜNEFE ÜRETİM İZNİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 07.12.2011 tarih ve G34-9012 sayılı izni ile üretilmiştir.

Türk Gıda Kodeksi Hızlı Dondurulmuş Gıda Maddeleri Tebliğine UYGUNDUR.

ALERJEN UYARI: Gluten ve Laktoz içerir.